Jsem propagátorkou aktivního lymfatického systému a příznivkyní zdravého životního stylu. Dnes už vím, že své zdraví máme ve svých rukách, můžeme ho ovlivnit a mnoha nemocem předejít.

 

I přes diagnózu primární lymfedém dnes mohu nosit krátké sukně, v létě pěkné střevíčky a celkově se cítit ve svém těle dobře. Taky vím, jak díky cíleným opatřením v těle hospodařit s vodou a daleko snadněji tak udržovat svoji váhu na optimální hranici.

 

No jo, to jsem ale před pár lety vůbec netušila, že něco takového jako lymfatický systém vůbec existuje a jak velký význam pro naše tělo má.

 

Na vysoké škole, v době dívčího rozpuku, mi začaly otékat nohy a mně to bylo velice nepříjemné. Nosit v létě sukně a krásné střevíčky bylo téměř nemyslitelné, musela jsem neustále upravovat šatník, abych schovala oteklé nohy a už vůbec jsem se nechtěla smířit s tím, že to takto bude každé léto.

 

 

"Začaly mi otékat nohy a já se vůbec nechtěla smířit

s tím, že to takto bude každé léto."

A tak jsem začala pátrat. Navštívila jsem spoustu lékařů, podstoupila mnoho vyšetření, ale výsledek byl stále stejný – “nic Vám není, jen Vám otékají z neznámé příčiny nohy”. Hmm, to mi ale nedalo a pátrala jsem dál, brouzdala po internetu a jednotlivé tipy a rady jsem aplikovala na sobě.

 

V té době jich ještě moc k mání nebylo, takže jsem byla vděčná za jakoukoliv informaci. Jednoho dne jsem dostala kontakt na pražské centrum lymfologie, kde jsem poprvé absolvovala opravdu odborné vyšetření, které bylo konečně k věci a záhada byla vyřešena – primární lymfedém. S tím i související fakt, že tato diagnóza je v podstatě na celý život. Nedá se 100% vyléčit, ale dá se dost zásadně zmírnit.

 

V tu chvíli jsem se začala o funkci a vliv lymfatického systému intenzivně zajímat a postupně zjišťovat, jak ohromný a fascinující mechanismus v našem těle to je a současně s tím jsem si uvědomila, jak málo se o něm ví.

 

 

Cítím tak obrovskou potřebu propagovat toto téma, šířit ho dále do světa a nabídnout ucelené informace.

To je i jedním z hlavních důvodů, proč vznikl projekt Moje lymfa.

 

 

JEHO CÍLEM JE:

aktivně podporovat lymfatický systém v případě její disfunkce (např. lymfedém, celulitida, oslabená imunita, nadváha)

 

sloužit jako prevence před širokou škálou různých onemocnění a posílit imunitní systém

 

 

Funkce lymfatického systému je velmi významná a má obrovský vliv na zdraví člověka. V rámci projektu Moje lymfa Vám nabízím komplexní pohled na věc s dlouholetou osobní zkušeností, mnoho osvědčených technik, tipů a metod, jak funkci lymfatického systému co nejvíce podpořit a cítit se ve svém těle co nejlépe. Tak hurá do toho a pojďme se společně zamilovat do své lymfy.