Můj příběh aneb jak to všechno začalo

Miluji, když mohu někoho překvapit doma vyrobeným dárkem, a proto mě baví dávat lidem tipy a rady, jak si díky své kreativitě vytvořit svůj vlastní.

Odmalička mě baví experimentovat. Ve všem možném, v kuchyni obzvlášť. Mám ráda originální věci, ráda si je vytvářím a obměňuju. Razím teorii, že jediná jistota v životě je změna a tu pak převádím do praxe. Mám ráda luxusní věci, miluji sekáče. Na cestách ráda přespím v pěti hvězdách nebo třeba v hostelu. Hlavně to musí mít svého ducha. Při nákupech vyhodnocuji poměr cena/výkon. Věřím v Boha. Mám ráda tyrkysovou barvu. Jsem ráda mezi lidmi a baví mě se smát.

JAK JSEM OPUSTILA SVĚT LUXUSNÍCH HOTELŮ

Hotelová kariéra. To už bylo v podstatě jasně dané v 15ti letech, kdy jsem nastoupila na hotelovou školu. Malý kreativec ve mě se sice trochu bouřil, ale směr byl určený a já jsem v tu dobu neměla ani tušení, že strávím v hoteliérství 13 let.

Samé luxusní hotely, každý kus originál. U dvou jsem měla tu možnost uvést ho na trh, cestovat po veletrzích, poznat mnoho zajímavých lidí a zažít spoustu historek z hotelového prostředí. A to mi věřte, někdy to byla vážně zábava.

Ale i svět luxusních hotelů se jednoho dne přejí. Přestane Vás bavit počítat jednotlivé ukazatele, vyplňovat tabulky (a že jich bylo!) a vysvětlovat, proč klient xy letos jezdí méně.

V TU CHVÍLI SE ZAČAL PSÁT NOVÝ PŘÍBĚH

Je leden 2015 a kamarádka mi vypráví o jantře. Ne ale o té tradiční (Jantra je forma mandaly, ve které se potkává kruh a čtverec. Jantry jsou dodnes používány pro náboženské rituály - v lámaismu nebo tantrické józe - v Indii, Tibetu a Nepálu, zdroj Wikipedia), ale své vlastní. Prostě si vytvořit obrázek svého ideálního života. Začátek roku je skvělý čas udělat si takovou rozvahu svého života a dát mu konkrétnější vizi. Tvorba mandaly byla zábavná a dle instrukcí jsem se snažila být velkorysá a nedržet se při zemi.

Jedním z bodů byla i "ideální práce". Ano, takto jednoduše - IDEÁLNÍ PRÁCE.  A bylo zaseto! Začaly se dít věci, jejichž hlubší význam jsem pochopila až o pár měsíců později. Napětí v práci stoupalo a celý ten business kolotoč mi přestával dávat smysl a jakoukoliv motivaci v tom pokračovat. Pár týdnů na to mi do života přišel kurz Podnikání z pláže - že by náhoda? Ne, ne, to byla součást celého většího záměru. V tu chvíli jsem ale do kurzu vstoupila spíše ze zvědavosti a lákavé představy, jaké by to asi mohlo být.

Celá přeměna byla v procesu a chtělo to ještě kus odvahy udělat ten radikální krok. Odvahy jít s kůží na trh a být díky internetu pěkně na očích.Takže…byl čas na změnu! Na změnu poměrně velkou a zásadní. 

Nemalý (vlastně dost zásadní) podíl na tom má Stáňa Mrázková, která mi díky kurzu Podnikání z pláže předala část svého know how, dala mi potřebné nástroje a pomohla mi dovést můj projekt do fáze, v jaké se nachází. Děkuji!

DÁRKY LETÍ

Je úžasné vidět, jak se Vám pod rukama tvoří něco nového a originálního. Vlastnoručně vyrobený dárek na míru je něco, čím udělám téměř vždy obrovskou radost a otisknu do něj kousek sebe. Díky “kuchařce” na dárky vím, co, kde a jak nejvýhodněji pořídit na přípravu dárků a vyrobit to v domácím prostředí.

Nebylo to ale vždy tak snadné. Občas jsem se dostala do situace, kdy na dárek bylo málo času nebo peněz nebo nápadu. Nebo všechno dohromady. Pro některé lidi vybrat dárek, který je alespoň trochu zaujme může být oříšek. Serfováním po internetu jsem našla spoustu inspirací, krásných fotek a z mých úst odcházela slova úžasu. Wow! To je paráda! Skvělý nápad! Někdy jsem se ale zarazila nad nedostupností materiálů, přílišné náročnosti či absencí nějakého přístroje, který pro zhotovení byl nezbytný. Z té obrovské škály nápadů se výběr nakonec velmi zredukoval.

Pak nastala další fáze, aby se to mé dílko alespoň trochu podobalo pěkně stylizované fotografii na internetu. Některé kousky jsou opravdu tak nenáročné na přípravu, že by člověk musel být držitelem titulu Miss Nezvládnunic, aby to nedokázal. No, ale někdy je každá rada nad zlato. Jsou to přesně ty drobnosti, které člověk nezjistí, pokud si je sám nevyzkouší a které se mohou zdát jako samozřejmé.

Vydala jsem se cestou pokus omyl.

Poté, co jsem se prokousala těmito fázemi, mi pořád něco nesedělo. Výrobek dobrý, funkční, téměř identický podle předlohy, ale pořád tomu něco chybí. Aby to byl dárek a vypadal profesionálně, tak by to přeci mělo mít i profesionální vzhled. ANO, dárky potřebovaly svoji originální etiketu. Grafika mě baví, a tak to nebyl takový problém něco vytvořit. Celý výtvor tím nabírá úplně jiné grády a v kombinaci s pěkným a vkusným balením tvoří krásný originál.

A tak jsem se rozhodla jednotlivé tipy a rady shrnout do ucelené podoby, aby ostatní vášniví kreativci ušetřili svůj čas a mohli s výrobou dárků rovnou začít. Připravila jsem Kreativní kuchařku aneb originální dárky snadno a rychle, kde na 54 stranách najdete tipy na dárky z dostupných surovin, fotodokumentaci a rady, čeho se vyvarovat.